»Subvencioniranje čakanja na delo je rešilna bilka.«
»Sešli se bomo s predsednikom vlade, da bi poskrbeli za to, da se čim prej začne subvencionirati čakanje na delo in skrajšan delovni čas.«
»Menimo, da ni razloga, da bi bil ukrep subvencioniranja čakanja na delo omejen zgolj na gostinstvo in turizem.«
»Podaljšujemo tudi subvencioniranje čakanja na delo doma. Za oba ukrepa je pogoj izkazan 20-odstotni upad prihodkov glede na leto 2019. O nadomestilu plače zaradi karantene ali višje sile naj poudarim dve stvari: da bo ukrep veljal od 1. oktobra naprej in da bo ukrep za nadomestilo za karanteno za višjo silo (v primeru skrbi za šoloobveznega ali predšolskega otroka) veljal od 1. septembra naprej. V vsakem primeru vložite vlogo za nadomestilo karantene v roku osmih dni, tudi če še ne boste imeli potrdila, da se je postopek pravočasno začel, in morda pozneje priložite potrdilo o karanteni.«
»Pripravljamo shemo za čakanje na delo. Kakšna bo, bomo predstavili v kratkem.«
»Ampak bomo prisluhnili vsem mnenjem.«
»Kot edini reprezentativni sindikat v panogi ministrstvo pozivamo, da sprejme ukrepe in interventni zakon o subvencioniranju polnega delovnega časa za čas čakanja na delo doma, da ne bodo delodajalci odpuščali delavcev, ki nam jih že tako ali tako kronično primanjkuje zadnjih nekaj let.«
»Imamo primere, ko delodajalec po eni strani od države 'prosjači' denar za sofinanciranje nadomestila v času čakanja na delo, po drugi strani pa delavec, ki je uradno na čakanju, dela in dobi 80 odstotkov nižjo plačo.«
»Na začetku podjetja ne bodo potrebovala toliko zaposlenih. Ker ne bo toliko dela. Da ne bi dali ljudi na zavod za zaposlovanje, si želimo, da bi bili na čakanju, da bi jih država plačala, in jih pozneje vključimo v delo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju